Kurucusu ve Balinalar Bu Altcoin’i Borsalara Yığıyor: Diplere Dalıyor!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Ethereum balinaları borsalara 60 milyon dolarlık ETH gönderdi. Bu gelişmelerin ortasında lider altcoin, lider kripto Bitcoin karşısında 14 ayın en düşük seviyesine geriledi. ETH/BTC oranındaki son düşüş, bir yıldan daha uzun bir süre önce başlayan bir eğilimi sürdürüyor.

Balinalar ve kurucusu borsalara altcoin taşırken, ETH/BTC diplerde

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de aralarında bulunduğu büyük token sahiplerinin, muhtemelen satış için bir başlangıç olarak coinleri kripto borsalarına taşıyor. Bu durumun da etkisiyle ETH/BTC oranı 14 ayın en düşük seviyesine geriledi. TradingView verilerine göre ETH-BTC Salı günü, Temmuz ayından bu yana en düşük değeri olan 0,0602 seviyesine geriledi.

Son fiyat hareketi, Eylül 2022’de başlayan bir trendi genişletti. Ayrıca, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için analistlerin bazı düşüş tahminlerini doğruladı. Matrixport strateji ve araştırma başkanı Marcus Thielen, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ethereum’un protokol gelirlerinin son üç aydır azaldığını ve BTC’nin ETH de dahil olmak üzere daha geniş kripto pazarından daha iyi performans göstermeye devam etmesini beklediğini söyledi. IntoTheCryptoverse’in kurucusu popüler kripto analisti Benjamin Cowen de görüşlerini paylaştı. Cowen, ETH’nin BTC’ye karşı değerinde potansiyel bir bozulmanın kartlarda olabileceğini belirtti.

Büyük ETH yatırımcıları harekete geçti

Fiyattaki son düşüş, balinalar olarak da bilinen bazı önde gelen yatırımcıların yakın zamanda kripto borsalarına toplam 60 milyon ETH yatırması ve altcoin fiyatın daha da düşmesi konusunda alarm vermesiyle meydana geldi. Piyasa katılımcıları balinaların on-chain manevralarını yakından takip ediyor. Zira balinalar iyi bilgilendirilmiş olarak kabul ediliyor. Ayrıca, piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahip oldukları yönünde bir kanaat var. Varlıkların bir borsaya transferi genellikle satış niyetine işaret eder. Tersine, para çekme işlemleri birikime işaret eder.

Güvenlik firması PeckShield’in kaydettiği Blockchain verilerine göre, son olarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Salı günü Kraken’e yaklaşık 493.000 dolar değerinde 300 ETH transfer etti. Para yatırma işlemi oldukça küçük. Bununla birlikte, Buterin’in Ethereum’a verdiği önem göz önüne alındığında altcoin gözlemcileri arasında spekülasyonlara yol açtı.

Blockchain dedektifi Lookonchain, bir başka balinanın son dört gün içinde kripto borsalarına yığınak yağtığını paylaştı. Balinanın, Binance, OKX ve KuCoin’e yaklaşık 50 milyon dolar değerinde toplam 30.000 ETH yatırdığını belirtti. Lookonchain ayrıca, Ethereum’un ilk kripto para arzından (ICO) token alan bir balinanın hareketlerine dikkat çekti. Çünkü bu cüzdan, Pazartesi günü Kraken’e 10 milyon dolar değerinde 6.000 ETH yatırdı. Analitik paltformu ayrıca, bu kuruluşun ICO sırasında yaklaşık 255.000 ETH aldığını belirtti. Bu tutar, mevcut fiyattan 423 milyon dolara tekabül ediyor. Kriptokoin.com’dan bildiğiniz üzere, ICO’da token’ın ilk fiyatı 31 sent civarında gerçekleşti. Bu durumda balina şimdi 1.650 dolardan satarsa bu %527.000’lik bir kârı temsil edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x