Efsane Bitcoin Analisti: “Döngü İçin Tarihi Gün Bugün”

Stok akış modelini (S2F) Bitcoin BTC’ye uyarlamasıyla ünlü PlanB’den bugün önemli bir açıklama geldi. YouTube kanalından açıklamalar yapan PlanB BTC için önemli bir detay verdi. Ayrıca bu Ekim ayından itibaren önemli bir piyasa olayı için zemin hazırladı. Detaylara bakalım.

Bitcoin için halving döngüsü başladı mı?

Yakın zamanda YouTube hesabından yaptığı bir duyuruda PlanB, Ekim ayı kapanış fiyatına dikkat çekiyor. Buna göre tarihsel olarak satın al ve elde tut stratejisinden daha iyi performans gösteren kritik bir dönemin katalizörü olduğunu iddia ediyor. Analiste göre 31 Ekim Bitcoin kapanış tarihi çok önemli. Peki analist bununla ne demek istiyor.

PlanB, Bitcoin halving olayından altı ay önce başlayan ve sonrasında 18 ay daha uzayan belirli bir zaman dilimine atıfta bulunuyor. Bir perspektife oturtmak gerekirse, her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin halvingine sadece altı ay kaldı. Buna göre Nisan ayında gerçekleşmesi planlanıyor.

Kapsamlı analiz

PlanB’nin kapsamlı analizinden yola çıkarak, bu dönemin başında Bitcoin BTC’ye yatırım yapmak önemli. Ayrıca sonunda satış yapmak tarihsel olarak başarılı bir strateji ortaya koyuyor. Esasen bu model, Kasım ayındaki açılış fiyatından piyasaya girmenin akıllıca bir hareket olabileceğini gösteriyor. Döngünün daha sonra Ekim 2025 civarına kadar devam etmesi beklentiler dahilinde.

Yatırımcılar ve traderlar için bu öngörü ilgi çekici bir olasılık sağlıyor. Tarih eğer tekerrür ederse önümüzdeki aylar Bitcoin ticareti yapmak gerekecek. Ayrıca geçmişte karlı eğilimler sergileyen yaklaşan halving döngüsünden yararlanmak için uygun bir zaman olacak.

Bitcoin döngüsünün kazandırma ihtimali var

Her yatırımda olduğu gibi, kripto para piyasasının da oldukça değişken olduğunu unutmamak gerekiyor. Tarihsel modeller potansiyel kazançlara işaret ediyor. Ancak net bir ifadeyle bunun garantisi yok. Bu nedenle, piyasanın sunabileceği önemli potansiyeli göz önünde bulundururken dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca Kriptokoin.com olarak her zaman belirttiğimiz üzere sağlam yatırım stratejileri uygulamak akıllıca olacak.

Bitcoin’in gelecekteki yörüngesi belirsizliğini koruyor. Diğer taraftan PlanB’nin stok-akış modeli tarihsel olarak fiyat hareketlerini anlamak için değerli bir çerçeve sağlıyor. PlanB’nin vurguladığı yaklaşan dönemi not etmek gerekiyor. Buna göre traderlar ve yatırımcılar için bu modeli uygulamak ve potansiyel olarak bir sonraki Bitcoin döngüsünün dalgalarını sürmek için bir şans olabilir. Tarih tekerrür ederse, önümüzdeki aylar kripto para piyasasında avantajlı bir konuma yatırımcıları getirecek. Bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x